آموزش گام به گام کراتین مو

دسته بندی |وبلاگکراتین مو
calender۱۴۰۱/۱۱/۱۸
آموزش گام به گام کراتین مو

امروزه اغلب افراد به دلایل مختلفی دارای موهای نا سالم و آسیب دیده هستند و هر یک به خاطر روش‌های نامناسب مراقبتی و عدم تغذیه مناسب موها با مشکلاتی مانند: خشکی، وزی مو، بد حالتی، گره خوردن، پودر شدن، عدم ارتجاعی بودن مو و... روبرو هستند.

این مشکلات ممکن است بخاطر رنگ‌های شیمایی و دکلره کردن مکرر و با مواد مرغوب پیش بیایند که هر یک آسیب خاص خود را به موها رسانده و سبب می شوند که ظاهر زیبا، شادابی، نرمی و لطافت موها از بین برود و به تبع آن زیبایی چهره مخاطب نیز کاهش می یابد.

امروزه سلامت پوست و مو بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و این مراقبت‌های زیبایی در بین بانوان رایج تر است و مسلما هر خانم آراسته و زیبایی به داشتن موهایی بلند، خوش حالت، سالم و لطیف علاقه دارد به همین خاطر قصد آموزش گام به گام کراتین مو‌ را از سری مطالب آموزش کراتین مو را داریم.

 

مراحل‌ گام به گام کراتین مو

 

مراحل‌ گام به گام کراتین مو

همانطور که می‌دانید طی دهه‌های اخیر کراتین مو یکی از پر مخاطب‌ترین روش‌های زیبایی و مراقبتی مو است که توسط بانوان و آقایان با استقبال بالایی روبرو شده و اغلب افراد به این روش از شر موهای خشک، بد حالت و آسیب دیده راحت شده‌اند که انواع مختلفی مانند آموزش کراتین مو برزیلی و آموزش کراتین مو کادیوو و آموزش کراتین و احیای مو دارند که  بصورت کلی مراحل گام به گام کراتین مو به شرح زیر است.

  1. قدم اول انتخاب برند مرغوب و اصل برای انجام کراتین است چرا که بخش اعظم کیفیت، ماندگاری، حفظ سلامت و نتیجه نهایی کراتین مو به مواد شما بستگی دارد و ایمنی این مواد بسیار اهمیت داشته و در ترکیب نمونه‌های ماده مضر فرمالدئید یا وجود نداشته یا بسیار کم است.
  2. بهتر است پیش از شروع به کار یک مشاوره کامل و پرسش و پاسخ از نیاز مشتری را داشته باشید تا با آگاهی بیشتر و رضایت مشتری مراحل را پیش ببرید و با توجه به جنس، حجم، ضخامت، شدت آسیب، رنگ یا دکلره و... مو نوع کراتین را انتخاب و انجام دهید.
  3. موها را با شوینده ای مناسب شستشو دهید و در بهترین حالت از شوینده پیشنهادی در پک کراتین استفاده کنید و هنگام شستشو فوکوس را روی ساقه قرار دهید و به پوست مو چندان توجه نکنید و دو مرتبه شستشو را انجام دهید.
  4. در کاسه سرشور عمل تقسیم چهارتایی مو را انجام دهید و با توجه به نوع کراتین که مخصوص موی نم دار یا خشک هستند از بالا رو به پایین مواد گذاری را انجام دهید و شانه کشی را به درستی و تا زمانی که کامل مواد به موها آغشته شوند ادامه دهید.
  5. با توجه به نوع مواد دستورالعمل‌ها تفاوت دارند و بهتر است مطابق با برند کراتین بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه استراحت دهید تا مواد به خورد موها بروند.

 

نکات مهم انجام کراتین مو

 

لازم است بر حسب مواد از روش گرمایشی ملایم استفاده کنید یا این مرحله لازم نیست و می‌توانید به گرمای متصاعد شده از کف سر اکتفا کنید.

  1. سپس بدون شستشوی موها و پاک کردن مواد کراتینه سراغ خشک کردن موها بروید و اگرچه با وجود موارد قدری زمان بر خواهد بود اما سعی کنید تا جای ممکن موها خشک شوند.
  2. مجددا تقسیم چهارتایی موها را انجام داده و لایه عایق بسیار نازک را جدا کنید و با اتوی مویی که دمای ۴۵۰ درجه  دارد اتو کشی را برای هر لایه بین ۸ الی ۱۰ مرتبه انجام دهید.
  3. دقت کنید که لایه‌های مو را با حجم یکنواخت بردارید تا شدت صافی در تمام حجم مو یکنواخت باشد و تعداد دفعات اتو کشی نیز برای تمامی لایه هر یک اندازه باشد.
  4. زاویه اتو کشی در قسمت‌های مختلف سر متفاوت بوده و باید با شناخت درست از تقسیم مو انجام شود تا موها در حالت مناسب و به جهت صحیح اتو شوند.

این مراحل کلی‌ترین اصول کراتین مو هستند اما لازم است بدانید که بنابر شرایط آسیب، بافت و جنس موی مخاطب پروسه کراتین زمان و تکرار خاص خود را می‌طلبد و نوع مارک و کیفیت مواد نیز به همین میزان بر روش انجام مراحل و موفقیت نتیجه کار موثر خواهند بود.

 

نکات مهم انجام کراتین مو

دقت کنید همان اندازه که مهارت و تخصص فرد کراتین کار و مرغوب بودن برند مواد در نتیجه کراتین مهم است؛ مراقبت بعد از کراتین نیز اهمیت ویژه‌ای دارد و به میزان چشمگیری دوام و کیفیت بلند مدت کراتین به روش مراقبتی شما بستگی دارد.

به‌طور معمول پس از انجام کراتین نباید تا سه روز استحمام کرده یا موها را شستشو دهید تا خاصیت مواد و اتوکشی با آب و گرما از بین نرود البته امروزه برخی از برندها یک‌ روز زمان استراحت دارند و بهتر است در این مورد نیز به نوع مواد و توصیه کراتین کار خود دقت کنید.

تاکید می‌شود که تا سه روز هم از گیره، کش‌ یا کلیپس مو استفاده نکنید زیرا بستن موها با این اکسسوری‌ها سبب ایجاد چین و شکن در موها شده و خاصیت لختی و صافی کراتین را از بین می‌برند.

طی سه روز نقاهت کراتین از هیچ نوع ماده مراقبتی و یا خشک کننده و حالت دهنده مو استفاده نکنید و پس از این زمان نیز بهتر است مواد شوینده و مراقبتی بدون سولفات استفاده کنید  تا دوام و تاثیر بهتر و بیشتر کراتین مو را در بلند مدت ببیند.

 

زمان و میزان کراتین مو

 

زمان و میزان کراتین مو

کراتین از جمله مراحل مراقبتی و زیبایی مو است که نمی‌توان به طور دقیق مشخص کرد چه مقدار مواد مصرف می‌شود چرا که بر حسب مشخصات موی مخاطب میزان مصرف مواد فرق می‌کند.

مسلما اولین فاکتور تعیین مقدار مواد بلندی موی مخاطب است و مراکز و سالن های زیبایی و کراتین مو نیز بلندی مو را ملاک مصرف مواد و هزینه قرار می‌دهند و علاوه بر این شدت آسیب و نوع بافت مو نیز بر این مورد موثر هستند.

از طرفی شدت آسیب و نیاز مو به کراتین، زمان استراحت و میزان اتو کشی نیز از مخاطبی به مخاطب دیگر متفاوت بوده و با توجه حالت موی فر، تاب دار، مجعد، خشک، چرب، کم آب، رنگ شده، دکلره، طبیعی و... پروسه انجام و مواد کراتین متفاوت خواهد بود. درقت در انتخاب مواد خیلی اهمیت دارد به همین دلیل استفاده از  بهترین محصولات portier و بهترین محصولات QOD توصیه میکنیم. 

 

پرسش ها
پرسشی وجود ندارد!