آموزش کراتین مو سفید بدون زرد شدن

دسته بندی |کراتین مو ,وبلاگ
نویسنده: قزاقی calender۱۴۰۳/۵/۴

آموزش کراتین مو سفید بدون زرد شدن
آموزش کراتین مو سفید بدون زرد شدن

کراتین موی سفید

اگر شما هم موهای سفیدی دارید و همیشه درگیر رنگ‌کردن موهایتان هستید و دیگر نمی‌خواهید آن را رنگ کنید؛ ولی می‌خواهید موهای صاف و نرمی داشته باشید نگران نباشید، کراتین موی سفید بهترین راه‌حل برای شما است. کراتین موی سفید یکی از متداول‌ترین و بهترین روش‌های صاف و نرم کردن موها است که به شما کمک می‌کند تا همیشه ظاهر مرتب و آراسته و با موهای درخشان داشته باشید.

ما قصد داریم در این مطلب به شما در مورد کراتین و سفیدی مو، اینکه آیا موی سفید کراتین می‌شود یا خیر؟ کراتین کردن موی سفید چگونه انجام می‌شود؟ علت زردشدن موی سفید بعد از کراتین  چیست و... بگوییم. اگر شما هم قصد دارید این روش درمانی را برای موهایتان انجام دهید، با ما همراه شوید.

>> جهت خرید کراتین مو از برندهای معروف بازار کلیک کنید.

هیدروکراتین اکسکلوزیو
یکی از تکنیک‌های کراتین مو سفید بدون زرد شدن استفاده از 70درصد هیدروکراتین اکسکلوزیو است.

چرا موها سفید میشود؟

گرچه داشتن موهایی به رنگ طبیعی خواسته قلبی همه است؛ ولی  در فولیکول مو سلول‌های رنگ‌دانه‌ای هستند به نام ملانین که وظیفه اصلی این سلول‌ها تولید رنگ‌دانه برای مو است و در واقع نشان‌دهنده رنگ مو اصلی شماست. با بالارفتن سن آهسته‌آهسته فولیکول‌های مو خاصیت تولید رنگ‌دانه‌های خود را از دست می‌دهند و شاهد روند سفیدشدن مو خواهید بود.

تحقیقات نشان می‌دهد روند سفیدشدن مو از سن 35 سالگی شروع می‌شود و علت علمی آن کاهش تولید ملانین یا همان رنگ‌دانه‌ها است. البته سفیدشدن مو عوامل مختلف دیگری هم مثل (ژنتیک فرد، استرس، بیماری، کمبود ویتامین و پروتئین‌ها در بدن، چاقی و افزایش وزن یا سیگارکشیدن) نیز ممکن است روند سفیدشدن مو را سرعت داده تا جایی که موجب سفیدی زودرس موی سر می‌شوند.

هیدروکراتین کوکولیس
ترکیب 30درصد هیدروکراتین کوکولیس با 70درصد هیدروکراتین اکسکلوزیو از زرد شدن مو سفید در فرایند کراتین و صافی جلوگیری می‌کند.

آیا موی سفید کراتین می شود؟

در جواب این سؤال که  آیا کراتین مو سفید امکان دارد یا خیر؟ باید گفت بله تنها  نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که کراتین مو سفید را با استفاده از مواد حرفهای و توسط افرادی که دوره‌دیده‌اند و تخصص انجام کار کراتین مو سفید را دارند،  انجام شود تا هم‌زمان با جذب مواد شاهد موهایی نرم و لطیف و صاف باشید.

در مقاله کراتین مو چیست به صفر تا 100 کراتین مو و مزایا و معایب این روش برای صافی و احیا مو پرداخته ایم که می توانید اکنون آن را مطالعه کنید.

فواید کراتین مو سفید

اگر هنوز در تصمیم خود برای کراتین موی سفید مردد هستید آگاهی از مزایای کراتین مو سفید می‌تواند به شما کمک کند تا با خیال آسوده‌تری این اقدام مؤثر را انجام دهید. مزایای کراتین کردن موهای سفید شامل:

 1. درمان خشکی مو
 2. احیای موهای آسیب‌دیده
 3. درمان موخوره
 4. نرم‌شدن مو
 5. درخشانی مو
 6. شانه پذیری موها
 7. ازبین‌رفتن وز مو
 8. عدم نیاز به روش‌های صافی موقت مانند اتو مو و سشوار

علت زرد شدن موی سفید بعد از کراتین

در پاسخ به این سؤال باید بدانید نه‌تنها مو سفید جذب کراتینه دارد؛ بلکه در پروسه انجام کراتین درمانی مو، به‌هیچ‌عنوان مو زرد نخواهد شد مگر اینکه یکی‌یکی از موارد زیر اتفاق افتاده باشد

استفاده از اتو مو با پلیت بی‌کیفیت و دما تهاجمی

انواع و اقسام اتو مو وجود  دارد؛ ولی متأسفانه خیلی از این اتو موها صفحات یا پلیت‌های استانداردی ندارد و دما تهاجمی، غیراستاندارد و غیرقابل‌کنترلی دارند. این صفحات غیراستاندارد اتو مو با دما غیراستاندارد موقع کراتین مو سفید، باعث زردشدن مو می‌شوند. پیشنهاد می شود اگر هنوز اتو مو مخصوص کراتین ندارید اتو مو کراتین لیز را تهیه کنید.

استفاده از مواد کراتین بی‌کیفیت و ارزان

استفاده از مواد بی‌کیفیت و ارزانی است که در بازار وجود دارد یکی دیگر از دلایل زردشدن مو است. همان‌طور که همه می‌دانید امروز برندهای زیادی از کراتین مو در بازار وجود دارند باقیمت‌های ارزان که باید گفت: توسط کراتین کارها استفاده می‌شوند و موادی بی‌کیفیت هستند که موقع کراتین مو سفید، مو زرد می‌شود؛ بنابراین موادی که برای کراتین مو استفاده می‌شود باید اصل و باکیفیت باشد.

برای مشاهده بهترین نتیجه کراتین مو سفید بدون ریزش و زردی مو از محصولات ESPro استفاده کنید.

عدم تخصص کراتین کار

مراجعه به افراد متخصص نیز یکی از موارد مهمی است که موقع کراتین مو باید در نظر بگیرید. فرد متخصص علاوه بر اینکه تخصص کافی دارد همواره به ابزاری که برای کار استفاده می‌کند دقت و توجه کافی دارد و این روش را با استفاده از مواد اورجینال و باکیفیت انجام می‌دهد و تنها به فکر منافع خود نیست و جلب رضایت مخاطب هم برایش مهم و ارزشمند است؛ بنابراین برای انجام کراتینه موهایتان به افراد متخصص مراجعه کنید که ابزار و مواد پروفشنال در اختیار دارد.

آموزش کاربردی کراتین مو سفید نچرال و طبیعی

کراتین مو سفید درمان مناسبی برای موهای سفید خشک و سیمی است که نگهداری آنها دشوار است. با وجود زمان نسبتاً طولانی انجام کراتینه، موهای زیبا و درخشانی خواهید داشت که نیاز به زمان کمتری برای حالت دادن دارند. استفاده از کراتین مو سفید، باعث افزایش نرمی و درخشندگی موها برای چندین ماه می‌شود. 

در مقاله آموزش کراتین مو به طور جامع و مفید درباره مراحل کراتینه کردن موها صحبت کرده ایم. با این حال خیلی‌ها از ما می‌پرسند چطور از تغییر رنگ موی سفید و زردشدن آن جلوگیری کنیم. موی سفیدی که ملانین را از دست‌داده است و رنگ‌دانه ندارد به هنگام کراتین رنگ آن معمولا به زردی میزند. برای حل این مشکل کمپانی ESPro تکنیک هایی را به شما معرفی خواهد که از نتیجه آن شگفت زده خواهید شد.

تکنیک اول استفاده از محصول اوکسی پلاستیا سیستم پلاس

با محصول اوکسی پلاستیا سیستم پلاس که حاوی رنگدانه هست، با رعایت نکات زیر می توانید موی سفید، صاف و بدون تغییر رنگ داشته باشید.

اوکسی پلاستیا سیستم پلاس
با استفاده از اوکسی پلاستیا سیستم پلاس همزمان موهای سفید را بدون زرد شدن کراتین و احیا کنید.
 1. سر مشتری را ۲ تا ۳ بار با شامپو کیلینز میشوریم و هر دفعه ۳ تا ۵ دقیقه مکث می کنیم.
 2. رو موی ۲۰ درصد نم دار موادگذاری می کنیم.
 3. از ریشه موها را با مواد کاور می کنیم.
 4. یکساعت به مو استراحت می دهیم تا مواد جذب شوند.
 5. پس از یک ساعت ابتدا از لایه اول جدا می کنیم. با اسپری آب مو را خیس می کنیم، ماساژ میدهیم، اضافه مواد را بین دو انگشت خارج می کنیم، با این روش کل مو را خوب سبک سازی می کنیم.
 6. ۱۰۰٪ موها را خشک می کنیم.

تکنیک دوم استفاده از هیدروکراتین اکسکلوزیو و کوکولیس

تکنیک دوم ترکیب ۷۰ درصد هیدروکراتین اکسکلوزیو با ۳۰ درصد هیدروکراتین کوکولیس می باشد، که با رعایت نکات زیر می توانید موی سفید، صاف و بدون تغییر رنگ داشته باشید.

توجه داشته باشید اگر درصد سفیدی مو زیاد هست و یا تارمو ضخیم هست می توانید ۱۰ درصد اوکسی پلاستیا بلوند به این ترکیب بالا اضافه کنید.

اوکسی پلاستیا بلوند
اگر درصد سفیدی مو زیاد هست و یا تارمو ضخیم هست می توانید ۱۰ درصد اوکسی پلاستیا بلوند به ترکیب هیدروکراتین اکسکلوزیو و کوکولیس اضافه کنید.
 1. سر مشتری را ۲ تا ۳ بار با شامپو کیلینز میشوریم و هر دفعه ۳ تا ۵ دقیقه مکث می کنیم.
 2. رو موی ۲۰ درصد نم دار موادگذاری می کنیم.
 3. گوش تا گوش پشت سر را فقط کاور می کنیم.
 4. یکساعت به مو استراحت می دهیم تا مواد جذب شوند.
 5. این ترکیب نیاز به سبک سازی ندارد.
 6. ۱۰۰٪ موها رو خشک می کنیم.

نحوه اتوکشی موهای سفید و جلوگیری از زرد شدن مو

برای دور اول دمای اتو را روی ۳۴۰ درجه فارنهایت قرار بدهید. با توجه به اینکه مو سفید و نچرال هست هر دور رو ۷ تا ۱۰ بار اتوکشی کنید.

برای دور دوم دمای اتو را روی مو امتحان کنید. مو را با دمای ۳۷۵ درجه اتو کشی کنید. اگر تغییر رنگ نداشت با دمای ۳۷۵ ادامه بدهید، اگر تغییر رنگ داشتید .مجدد دما را روی ۳۴۰ درجه قرار بدهید و از لایه های نازکتر با تعداد دفعات بیشتر از دور اول اتوکشی کنید

(دمای اتو پایین تعداد دفعات بصورت مقطع بالا باشد و از بیش از حد داغ شدن مو بپرهیزید)

آیا کراتین باعث سفیدی مو می شود؟

در جواب این سؤال باید گفت  رشته‌های مو رنگ‌دانه طبیعی خود را از دست می‌دهند و خاکستری یا سفید به نظر می‌رسند. علی‌رغم ادعاهای بسیاری مبنی بر اینکه کراتین می‌تواند موهای خاکستری را معکوس کند، هیچ مدرک علمی برای حمایت از این نظریه وجود ندارد. استفاده از کراتینه روی تارهای مو ممکن است آنها را براق‌تر و قوی‌تر نشان دهد، اما نمی‌تواند رنگ مو را تغییر دهد.

کراتین روی موهای حنا شده

حنا یک ماده طبیعی است که معمولاً برای رنگ‌کردن مو مخصوصاً برای افرادی که موی سفیدی دارند استفاده می‌شود و معمولاً باعث تقویت - تغذیه - ترمیم مو، کاهش ریزش مو و جلوگیری از موخوره و بهبود گردش خون در پوست سر می‌شود. حال این سؤال پیش می‌آید که آیا می‌توان روی موی حنا شده کراتین انجام داد؟ جواب این است که موی حنا شده فضای خالی برای جذب کراتین ندارد و درحقیقت حنا فلس مو را می‌بندد حال برای حل این مشکل از نکات زیر استفاده کنید

 1. بعد از حداقل سه تا 6 ماه از گذاشتن حنا برای کراتین اقدام کنید
 2. از مواد هایی که قدرت بالایی دارند استفاده کنید
 3. روش های باز شدن فلس مو مثل ماساژ مداوم و یا استفاده از شامپو های قلیایی و یا ریختن چن قطره اکسیدان در شامپو به شکلی که با کف سر برخورد نداشته باشد استفاده کنید

نتیجه‌گیری

افزایش سن موجب می‌گردد تا موهای شما سفید و زبر شود، اما نیازی نیست که در مورد این موضوع نگران باشید. کراتین مو سفید یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش درخشش و خوش‌حالت کردن موهای سفید شما است که توسط آن می‌توانید زیبایی موهایتان را بازگردانید. ما در این مطلب از سایت به موضوع کراتین موی سفید، دلایل زردشدن موی سفید بعد از کراتین مو، راهکارهای جلوگیری از زردشدن بعد از کراتین، کراتین روی موی حنا شده و مراحل درمان کراتین موی سفید پرداختیم.