آموزش کراتین مو با مدرک فنی حرفه ای

دسته بندی |وبلاگکراتین مو
calender۱۴۰۱/۱۲/۱۵
آموزش کراتین مو با مدرک فنی حرفه ای

اگر به فعالیت در لاین کراتین مو علاقه مند هستید و قصد فعالیت حرفه ای در این زمینه را دارید حتما باید ابتدا به فکر آموزش کراتین مو با مدرک فنی حرفه ای مرتبط با این لاین باشید. 

همه ما می‌دانیم که امروزه درست به همان اندازه که توجه به سلامت و زیبایی پوست مهم است توجه به سلامت و زیبایی مو نیز اهمیت دارد و داشتن موهایی سالم، شاداب و با طراوت به شدت بر روی زیبایی ظاهری، اعتماد به نفس و حتی ارتباط اجتماعی تاثیرگذار است.

کراتین یکی از موثرترین، سریع ترین و ماندگارترین روش‌های درمانی و زیبایی مو است که روز به روز طرفداران آن بیشتر می‌شود و برخلاف بسیاری دیگر از لاین‌هایی زیبایی هرگز دمده و منسوخ نمی‌شود چراکه بیش از آنچه که از نظر زیبایی روی موها تاثیر می گذارد جنبه مراقبتی و درمانی دارد.

آموزش کراتین مو با مدرک فنی حرفه ای

 

کراتین مو یک روش آنی و یک مرحله‌ای نیست بلکه یک پروسه است که از چندین مرحله تشکیل می شود و مواد استفاده شده در هر مرحله، زمان هر مرحله، تکنیک و نکات آن با یکدیگر متفاوت است.

بسیاری از افراد تصور می کنند که اگر کل موهای خود را به یکباره به حجم قابل توجهی از مواد کراتین آغشته کنند نتیجه دلخواه را خواهند گرفت و نیازی نیست که به اصول و قوانین یا قواعد کراتین کردن اهمیتی داده شود. چرا که فکر می کنند بافت مو یک بافت غیر زنده است و حساسیت‌های پوست را ندارد.

ممکن است تناقض به نظر برسد اما باید گفت  اگرچه مو یک بافت غیر زنده است اما یک بافت مرده نیست! این را زمانی متوجه خواهید شد که یک موی شاداب و سالم را با یک موی آسیب دیده یا مریض مشاهده کرده و تفاوت این دو را از نزدیک با یکدیگر مقایسه کنید.

بنابراین کراتین مو را نباید خودسرانه، بدون دانش لازم از نحوه کراتین و طرز استفاده از مواد کراتین و شناخت کافی از ساختار انواع مو انجام داد خصوصا اگر قرار باشد شما در نقش یک کراتین کار این روش درمانی را روی موهای شخص دیگری اجرا کنید قطعا نیازمند آموزش کراتین مو خواهید بود. یکی از آموزش‌های مهم این لاین آموزش کراتین موی آسیب دیده و آموزش کراتین تراپی موها است و لازم است تا یاد بگیرید.

 

مدرک لاین آموزش کراتین مو

 

آموزش کراتین مو با مدرک

آنچه مسلم است در هر جایی بسیاری از افرادی که در لاین‌های آرایشی و مراقبتی مو فعالیت دارند بدون مدرک معتبر در حال فعالیت هستند و با خود فکر می کنند که گرفتن مدرک، طی کردن پروسه آن، صرف و وقت، هزینه و انرژی برای اخذ مدرک مرتبط چه اهمیتی دارد؟

در پاسخ باید گفت هرچقدر که شما در لاین کراتین مو حرفه ای و باهوش باشید بدون در دست داشتن مدرک درست مانند فردی هستید که رشته دانشگاهی خود را با بالاترین نمره ها طی کرده باشد اما مدرک نهایی دانشگاه را نداشته باشد بنابراین دانشی که در طول تحصیل کسب کرده است از نظر اعتبار بی فایده خواهد بود.

بنابراین اکنون اهمیت کسب مدرک فنی حرفه ای کراتین برای افرادی که در این لاین فعالیت دارند بیشتر قابل درک است و از آنجایی که لاین‌های خدمات زیبایی و مراقبتی مستقیم با سلامت و زیبایی افراد در ارتباط هستند اهمیت آن ها دوچندان می‌باشد و نباید داشتن مدرک کراتین را با توجه به آزاد بودن حرفه آن بی اهمیت دانست.

بسیاری از افراد به گذراندن دوره های خصوصی کراتین مو و آموزش دیدن توسط افرادی که مهارت تجربه بیشتری در لاین کراتین دارند اکتفا می‌کنند اما اخذ مدرک معتبر تفاوت‌های اساسی با آموزش دیدن توسط افراد یا مراکز آموزشی غیر معتبر دارد.

مو انواع بسیار مختلفی از جنس و حالت دارد و از نظر سلامت نیز می‌تواند در وضعیت آسیب پذیر باشد یا آسیب هایی مانند سوختن توسط رنگ و دکلره، خشکی و دهیتراته بودن، شکنندگی و خشن بودن، زبر و وز بودن، نازک و حساس بودن، بدحالت و... باشد.

بنابراین شناخت علمی و دقیق ساختار مو و انواع آن یکی از مراحل اصلی آموزش کراتین است که قطعا افراد غیر متخصص و آموزشگاه‌های غیر معتبر نمی توانند این مرحله را آنگونه که باید به شکل علمی به شما آموزش دهند.

آموزش در سطح پایین و بدون اعطای مدرک معتبر باعث می‌شود که شما حین فعالیت در لاین کراتین عملکرد حرفه ای نداشته باشید و این در حالی است که بر خلاف گذشته افراد متقاضی امروزه به خوبی کراتین درجه یک و کار حرفه ای را از کار بی کیفیت تشخیص می دهند. در مطلب قیمت آموزش کراتین مو میتوانید تعرفه‌ها را ببینید و بتوانید برای شروع آموزش اقدام کنید.

 

 کسب مدرک فنی حرفه ای کراتین مو

 

آموزش کراتین مو با مدرک فنی حرفه ای

همانطور که می‌دانید یکی از فعالیت هایی که در مراکز آموزشی فنی حرفه ای انجام می‌گیرد آموزش لاین‌های مختلف زیبایی مراقبتی ازجمله کراتین است که توسط آموزشگرهای حرفه ای مجرب آموزش داده می‌شود.

در دوره‌های کراتین فنی حرفه پس از شناخت کامل انواع مو و عیب یابی آن، به شما مواد شناسی و کاربرد تک تک مواد کراتین آموزش داده می شود تا بتوانید مناسب با هر نوع مویی از مواد مناسب استفاده کنید.

در آموزش کراتین توسط مرکز فنی حرفه ای پس از شناخت مو و کار با مواد مراحل کراتین مو را با تمام تکنیک های اصولی و علمی آموزش خواهید دید و در نهایت مدرک معتبر و قابل استناد فنی حرفه‌ای را اخذ خواهید کرد.

یکی از تفاوت های اصلی مدرک کراتین فنی حرفه‌ای با مدارکی که توسط افراد و موسسه های غیر رسمی اعطا می‌شود این است که مدرک فنی حرفه ای از نظر قانونی معتبر است و حتی اگر به هر دلیلی حین فعالیت در لاین کراتین مورد شکایت قرار بگیرید مدرک شما قابل استناد است.

بسیاری از افراد و موسسه هایی که در کنار فعال بودن در لاین کراتین مو در این زمینه هنرجو پذیرش کرده و آموزش می دهند هرگز تمام اندوخته علمی و مهارت خود را به شکل صدرصد به هنرجو آموزش نمی‌دهند چراکه زمینه رقابت خود را ایجاد می کنند.

اما آموزشگرهای مراکز فنی حرفه‌ای تمام آنچه که شما در خصوص کراتین لازم است بدانید را بدون دریغ و بی هیچ کم کاری به شما آموزش می دهند و به شکلی که شما با صرف حداقل هزینه یک آموزش حرفه‌ای را تجربه خواهید کرد و پس از آن نیاز به دوره های تکمیلی و متعدد ندارید.

پرسش ها
پرسشی وجود ندارد!