آموزش رایگان کراتین مو

دسته بندی |وبلاگکراتین مو
calender۱۴۰۱/۱۲/۱۰
آموزش رایگان کراتین مو

امروزه کراتین مو طرفداران زیادی پیدا کرده است و کسانی که موهای فر و ناصاف دارند، تمایل دارند که از این روش برای احیای موهای خود استفاده کنند.

 قصد داریم در این مقاله به آموزش رایگان کراتین مو بپردازیم و مراحل آن را آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید و خواندن این اطلاعات کاربردی را اصلا از دست ندهید.

موضوعاتی که در این مقاله به آن ها را خواهیم پرداخت

  • انتخاب مواد کراتینه خوب چقدر اهمیت دارد؟
  • استفاده از ظروف مناسب کراتینه مو
  • شناخت موی مشتری
  • استفاده از اتو موی کراتینه مو
  • انتخاب سشوار مناسب برای مو
  • شامپو قبل از کراتینه مو
  • ماسک بعد از کراتینه کردن
  • آموزش رایگان کراتین مو
آموزش رایگان کراتین مو

 

انتخاب مواد کراتینه خوب چقدر اهمیت دارد؟

بهتر است برای صاف کردن موها از شامپوی کراتین مرغوبی استفاده کنید. این نکته بسیار مهمی است و طبیعتاً این محصولات از کیفیت خوبی برخوردار هستند. خوشبختانه تنوع محصولات کراتین مو در بازار زیاد است و خریداران می‌توانند انواع شامپوهای کراتین را تهیه کنند. اما در زمان خرید باید دقت کنید که فروشنده محصول تقلبی به شما نفروشد. متاسفانه به علت نوسان قیمت دلار بعضا اجناس تقلبی به چشم می خورد. شایان ذکر است که برخی فروشندگان برای اطمینان خاطر مشتری ها ضمانت نامه می دهند. به همین منظور بهتر است که خرید خود را از آن ها انجام دهید.

 

استفاده از ظروف مناسب کراتینه مو

اگر به آرایشگران در حین کار توجه کرده باشید، حتما متوجه این موضوع شده آید که برای رنگ کردن مو از کاسه های استفاده می کنند. این کاسه ها مخصوص رنگ مو هستند اما بعضی آرایشگر همین ظروف را برای کراتین موها نیز به کار می‌برند. بهتر است یک تفاوت بین رنگساژ و کراتین موها وجود داشته باشد و این خدمات در ظرف های مخصوص خود انجام شوند. دلیل آن هم این است که ماده رنگ مو و مواد کراتینه با هم ترکیب شده و ممکن است مشتری دچار حساسیت پوستی شود. همچنین احتمال آسیب دیدن موها نیز بالا است. بنابراین توصیه ما این است که برای کراتینه کردن موها از ظروف مخصوص استفاده شود.

 

شناخت موی مشتری

بعد از خرید شامپوی کراتین و انتخاب ظرف مناسب، باید بتوانید جنس موی مشتری را خوب بشناسید. این کار به شما کمک می کند که بتوانید بهترین مواد کراتینه مو را انتخاب کنید. در صورتی که موی سر به علت رنگ و دکلره آسیب دیده باشد و به اصطلاح ساده تر وز و شکننده شده باشد، باید احیا کردن صورت بگیرد. در این حالت مواد بیشتری مصرف می شود.

 

استفاده از اتو و مواد کراتین با کیفیت

 

استفاده از اتو موی کراتینه مو

استفاده از یک اتوی موی با کیفیت از الزامات کار احیا و کراتین است. بهتر است که از یک نوع اتو به نام Hair straighteners استفاده کنید. چرا که به صورت مخصوص برای موهای کراتین شده طراحی شده است. در بازار انواع و اقسام اتوی مو وجود دارند که از نظر ویژگی ها تقریبا شبیه هم عمل می‌کنند. مهم ترین نکنه‌ای شما در انتخاب اتو باید به آن توجه کنید، درجه حرارت است. در کراتینه موها از دمای  230 درجه استفاده می‌شود. بنابراین اتو باید این دما را به درستی نمایش دهد. در غیر این صورت نمی‌توان از آن استفاده کرد.

 

 انتخاب سشوار مناسب برای مو

وسیله مهم بعدی که شما لازم خواهید داشت، سشوار است. کار این دستگاه تولید حرارت بر روی موهای سر است. در واقع کیفیت سشوار اهمیت زیادی دارد و همچنین باید توجه کنید که فاقد باد سرد نباشد. وقتی که مشتری موهای خود را می‌شورد، باید موهایش را با سشوار خشک کرد. نکته مهم دیگری که در مورد سشوار حائز اهمیت است، این است که بتواند بار را به درستی پرتاب کند‌. یعنی از قدرت بالایی برخوردار باشد.

 

شامپو قبل از کراتینه مو

لازم است موها قبل از کراتینه کردن خوب شسته شوند. این کار باید با استفاده از یک شامپوی باکیفیت صورت بگیرد. لازم به ذکر است که برخی از مواد کراتینه دارای شامپو در کنار خود هستند که استفاده از آن ها مناسب تر است. چون هر دو متعلق به یک مارک می باشند.

 

ماسک بعد از کراتینه کردن

لازم است که بعد از کراتینه کردن از ماسک موی با کیفیت و بدون سولفات استفاده کرد. این کار به منظور پایداری بیشتر کراتینه بر روی موها انجام می‌شود. همانطور که در بالا توضیح داده شد، ما باید از اتو مو استفاده کنیم. که کار آن انتقال کراتین به لایه های درونی موهاست. حالا در این مرحله به شما می گوییم که استفاده از ماسک به همان میزان اهمیت دارد‌‌. در بازار ماسک های وجود دارند که به خاطر داشتن ضمانت اصل بودن، با خیال راحت می توانید آن ها را بخرید.

 

اهمیت ماسک بعد از کراتینه کردن مو

 

آموزش رایگان کراتین مو

مراکزی وجود دارند که در هنگام شروع کار و به دلیل تبلیغ کسب و کارشان، کراتین کردن مو را به صورت رایگان آموزش می دهند. البته لازم به ذکر است که شما فقط باید هزینه مواد کراتین را بپردازید. اما باید دستمزد ملزم به پرداخت هیچ مبلغی نیستید. در این دوره ها شما مهارت‌های زیادی مثل آموزش تخصصی کراتینه مو، آموزش کراتین سرد، آموزش کراتین گرم، بوتاکس طلا، آموزش صافی شلاقی (ریباندینگ)،احیاء معجزه آسا برای داخل دکلره (استفاده از پلکس ها،استفاده از هیدرات ها و ویتال ها (معجون طلا) و موارد دیگر را یاد می‌گیرید. همچنین به شما نکاتی آموزش داده می‌شود که رعایت آن‌ها تا سه روز بعد از انجام کراتین لازم است.

۱)نباید تا یه روز بعد از انجام کراتین موهایتان را بشورید. لازم به ذکر است که این در مورد برخی شامپو ها صدق نمی کند.

۲) تا سه روز بعد از انجام کراتین از کلیپس ، گیره و وسایل این چنینی استفاده نکنید.

۳) بعد از کراتینه کردن موها از شامپوی مناسب برای موها استفاده کنید.

۴) استفاده از شامپوهای بدون سولفات و تقویت کننده برای موهای شما لازم است.

 

سعی کردیم تا در این مقاله نکات مفیدی در مورد کراتینه کردن موها در اختیارتان بگذاریم. امیدواریم که تا پایان همراه ما بوده باشید و خواندن این مقاله کاربردی را از دست نداده باشید.

 

 

پرسش ها
پرسشی وجود ندارد!