آموزش صحیح کراتین مو

دسته بندی |وبلاگکراتین مو
calender۱۴۰۱/۱۲/۱۵
آموزش صحیح کراتین مو

کراتینه درمانی که گاهی اوقات کراتین برزیلی نیز نامیده می شود، یک درمان شیمیایی است که معمولا در آرایشگاه‌ها انجام می‌شود. درخشندگی شدیدی به موها می‌بخشد و وز را از بین می‌برد که باعث می‌شود حتی تا شش ماه سالم و مغذی به نظر برسند. با این حال، پشت جنبه بصری کراتین برزیلی، معایبی نیز وجود دارد که خوب است از قبل در مورد آنها بدانید. بنابراین شما فرصتی دارید که جوانب مثبت و منفی را بسنجید و تصمیم بگیرید که آیا واقعاً مایل به انجام این درمان هستید یا خیر.

قصد داریم در این مقاله به آموزش صحیح کراتین مو بپردازیم. با ما همراه باشید.

کراتین چیست؟

کراتین نوعی پروتئین است. در واقع یک عنصر ساختاری است که در مو، پوست یا ناخن ما یافت می شود، اما بخشی از چندین اندام داخلی و غدد را نیز تشکیل می دهد. این یک پروتئین محافظ با قوام الاستیک است، بنابراین در مقایسه با سایر انواع سلول های بدن ما کمتر در معرض آسیب مکانیکی است.

کراتینه مو

هر نوع کراتین دارای خواص و اثرات خاصی است، اما وظیفه مو صاف کردن سلول های مو است. لایه‌هایی از سلول‌ها به نام کوتیکول مو کراتین را جذب می‌کنند و در نتیجه موها کاملاً براق می‌شوند که واقعاً سالم  به نظر می‌رسند. موهای مجعد پس از استفاده، کمتر وز می شوند، مدیریت آن راحت تر است و ظاهر صاف تری دارند.

 

آموزش صحیح کراتین مو

 

فواید کراتینه مو

چندین مکمل یا درمان کراتینه در بازار وجود دارد که به لطف آنها می توانیم به کیفیت بهتر مو دست پیدا کنیم. پس از استفاده از آنها، موها به طور طبیعی صاف تر، سالم تر و قوی تر به نظر می رسند و رسیدگی به آنها بسیار آسان تر است. با این حال، مشاهده اثرات در هر مورد یکسان نیست. این عمدتا بسته به آسیب مو، ضخامت طبیعی آن و آخرین نوع کراتین مورد استفاده شما متفاوت است.

رایج ترین فواید کراتینه مو عبارتند از:

 

موهای صاف و براق

کراتین سلول هایی را که روی هم قرار گرفته اند و رشته های مو را تشکیل می‌دهند صاف می‌کند. در نتیجه، موها قابل کنترل تر، مدیریت آسان تر و کمتر مستعد وز هستند. در نهایت، آنها درخشان تر، سالم تر و صاف تر به نظر می رسند.

انتهای دوشاخه کمتر

کراتین می‌تواند با چسباندن موقت انتهای دوشاخه ظاهر آنها را بهتر کند‌. اما مراقب باشید، زیرا این اثر طولانی مدت نیست. با از بین رفتن تدریجی کراتین، انتهای مو مجدداً شکافته می‌شود و وضعیت اصلی یا حتی بدتر از قبل از استفاده از کراتینه را به ارمغان می‌آورد.

اثر طولانی مدت

 اگر بعد از استفاده از کراتینه از موهای خود به خوبی مراقبت کنید و به طور مرتب 2 تا 3 بار در هفته آنها را بشویید، می‌توانید اثر مثبت قابل مشاهده کراتینه برزیلی را تا 6 ماه افزایش دهید.

موهای انعطاف پذیرتر

 به لطف درمان کراتینه، موهای شما انعطاف پذیرتر می شود و رسیدگی به آن بسیار راحت تر خواهد بود. شما این تفاوت را احساس خواهید کرد به خصوص اگر موهای شما به طور معمول بسیار وز یا فر باشد.

خشک شدن سریع مو

موها پس از درمان کراتینه خیلی سریعتر از شرایط عادی خشک می‌شوند. در برخی موارد، زمان خشک شدن را می‌توان به نصف کاهش داد، که دوباره به میزان قابل توجهی در زمان صرف شده برای تنظیم آنها صرفه جویی می کند.

موهای سالم تر و قوی تر

استحکام مو در طول درمان کراتین نه تنها تحت تأثیر خود کراتین است، بلکه تحت تأثیر خواصی است که پس از استفاده از آن به دست می‌آورد. از آنجایی که صاف‌تر هستند و خزش کمتری دارند، مجبور نیستید آن‌ها را به اندازه کافی اتو کنید یا در غیر این صورت آنها را حرارت دهید. به لطف خشک شدن سریعتر، حتی نیازی به سشوار کشیدن آنها ندارید، بنابراین در نهایت چیزی برای ایجاد مزاحمت از بیرون وجود ندارد. 

رشد سریعتر مو

کراتین موها را تقویت می کند و احتمال شکستن آن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. بنابراین، انتهای آسیب دیده‌ای که ما معمولاً به آن عادت کرده‌ایم، شکسته می‌شوند و در نتیجه موهای بلندتری ایجاد می‌کنند.

فواید کراتینه مو

 

درمان کراتینه مو در سالن یا آرایشگاه

اگر تصمیم دارید استفاده از کراتینه را به یک آرایشگر بسپارید، آماده باشید که چندین ساعت را با او سپری کنید. این فرم زمان‌بر، درمان کراتینه برزیلی نیز نامیده می‌شود. به‌طور متوسط ​​12 هفته طول می‌کشد و کاربرد آن شامل چندین مرحله است.

در مرحله اول یک کرم حاوی فرمالدئید به موها زده می شود. سپس از روی مو سشوار خشک می شود که باعث یکدست شدن موها می شود. فراموش نکنید که پس از استفاده از کراتینه، باید موهای خود را تا چند روز خشک و بدون شستشو نگه دارید. پس از آن، دوباره به سالن می روید، در آنجا تمام مواد شیمیایی موهای شما را آبکشی می کنند و درمان دیگری را اعمال می کنند، پس از آن اثر تراز کننده مطلوب حاصل می شود.

برخی از آرایشگران روشی را ترجیح می دهند که در آن ابتدا موها را با سشوار خشک می کنند و فقط پس از خشک شدن آن را اعمال می کنند. سپس آنها را به تدریج در اندازه های کوچک اتو می کنند تا درمان کامل شود. کل این فرآیند می تواند چندین ساعت طول بکشد، بنابراین پس از بازدید از سالن هیچ برنامه ای نداشته باشید.

 

درمان کراتینه مو در سالن یا آرایشگاه

 

هزینه های درمان کراتینه

برای استفاده از کراتینه برزیلی، بسته به طول و تراکم مو، هزینه پرداخت خواهید کرد. علاوه بر این، البته قیمت به شهر و کیفیت سالن نیز بستگی دارد. بنابراین، درمان با کراتین برزیلی می‌تواند بسیار گران باشد، اما اگر تصمیم دارید که آن را انجام دهید، قطعاً در قیمت آن کوتاهی نکنید.

 در برخی از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های دارای لوازم آرایشی، می‌توانید ست‌های مختلف درمان خانگی را نیز پیدا کنید، اما قیمت پایین‌تر آنها ممکن است در کیفیت پایین‌تر منعکس شود. بنابراین، اگر تجربه ای در استفاده از کراتینه ندارید، قطعا بهتر است آن را به دست یک متخصص بسپارید. 

 

پرسش ها
پرسشی وجود ندارد!