آموزش کراتین موی رنگ شده

دسته بندی |وبلاگکراتین مو
calender۱۴۰۱/۱۲/۱۵
آموزش کراتین موی رنگ شده

موهای رنگ شده خصوصا موهایی که به‌طور مداوم رنگ می شوند حتی اگر آسیب جدی نبینند به شدت آسیب پذیر می‌شوند و معمولا نیازمند احیا و تقویت هستند تا بافت مو بازسازی و تقویت شود و کراتین یک روش کارآمد و ماندگار در چنین مواقعی است.

آسیبی که در اثر رنگ کردن به بافت کراتینی و ساختار ساقه و ریشه مو وارد می شود می‌تواند سبب شکنندگی، زبری، خشکی و حالت سوختگی موهای رنگ شده شود و به کمک کراتین می‌توان فلس‌های مو را بار دیگر احیا و ساختار آن را ترمیم کرد تا ساقه مو یک دست و سالم شود.

در واقع کراتین یک نوع پروتئین است و بافت مو نیز خود ساختاری پروتئینی دارد و کراتین مو نیز مجموعه ای مهم ترین آمینواسیدهای مورد نیاز بافت مو مانند لوسئین، آلانین، آرژنین، سیستئین و... را در کنار دیگر عناصر معدنی مفید دارا می باشد.

 

آموزش کراتین موی رنگ شده

 

موهای رنگ شده جزء مناسب‌ترین موها جهت کراتینه شدن هستند اما در مقابل حساسیت های خاص خود را نیز دارند چراکه نمی توان هر نوع محصول کراتینه‌ای را بدون رعایت اصول بر روی موی رنگ شده اجرا کرد. 

کراتین موی رنگ شده بدون آموزش و تخصص نه‌تنها می تواند رنگ مو را کاملا تغییر دهد بلکه ممکن است تاثیر مورد انتظار را نداشته باشد و وقت، هزینه و انرژی که صرف کرده اید هدر رود.

بنابراین حتما باید پیش از اقدام به کراتینه کردن موهای رنگ شده خود یا دیگران توسط افراد و مراکز متخصص و معتبر در این زمینه آموزش‌ های لازم را ببینید. در آموزش کراتینه موی رنگ شده شما به شکل تخصصی با ساختار و رفتار مو، مواد شناسی، کار با مواد، مراحل کراتین مو، مراقبت ها و نکات مربوط به آن آشنا خواهید شد.

 

کراتین موی رنگ شده

 

روش کراتین موی رنگ شده

در لاین کراتین موها از نظر وضعیتی که دارند به چند دسته ازجمله موی فر، موی دکلره، موی رنگ شده، موی خشک و وز و... تقسیم می شوند که مواد و تکنیک به کار رفته برای کراتین این موها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارد. در آموزش کراتین ریشه مو به دقت به این قسمت از موها کامل توضح داده‌ایم.

تکنیک و روش کراتین موی رنگ شده، زمان بندی و نکات مربوط به آن در انواع مختلف کراتین متفاوت است و کراتین یک لاین تخصصی و حساس است که نیاز به آموزش کامل با توجه به نوع کراتین و جنس مو دارد اما مراحل کلی آن به شرح زیر است.

 1. شستشو موها
  ابتدا موهای خود را با شامپوی ضدپسماند و مخصوص کراتین دو مرحله بشویید و در مرحله دوم 5 دقیقه موها را ماساژ داده و سپس آبکشی کنید.
 2. هیدروژن رسانی
  پس از اینکه با حوله آب اضافه موها گرفته شد هیدروژن رسانی موها را با دستگاه هایی مانند تفنگ نانو استیم یا ماکرومیست انجام دهید این مرحله به شدت روی جذب مواد کراتینه توسط مو تاثیرگذار است.
 3. خشک کردن موها
  پس از این مرحله باید توسط سشوار با باد معمولی 85 تا ۹۵ درصد رطوبت موها را بگیرید و این درصد در دستورالعمل درج شده روی مواد کراتین درج شده است.
 4. تقسیم بندی مو
  به  کمک گیره و شانه تقسیم موی خود را تا هشت قسمت انجام دهید که مواد گذاری را بتوانید به آسانی انجام دهید و هیچ قسمتی از موها در مواد گذاری جا نماند.
 5. موادگذاری مو
  به کمک شانه دندانه بزرگ تمام موهای خود را با حجم مناسبی از کراتینه مواد گذاری کنید و موها را کاملا به مواد آغشته کنید.
 6. جذب مواد
  موها را توسط کلاه مخصوص یا حوله مخصوص کاور کنید به شکلی که هیچ قسمتی از مو بیرون نباشد و طبق دستورالعمل به موها دقایقی استراحت دهید.
 7. براشینگ
  اکنون وقت براشینگ است که یک مرحله بسیار مهم است و هدف آن خشک کردن مو از مواد نیست بلکه هدف آغشته کردن کامل موها به مواد است.
 8. اتوکشی
  پس از این مرحله موها را مجدد تقسیم بندی کرده و به کمک یک اتو سرامیکی مخصوص کراتین هر بار لخ‌های نازکی از مو را جدا کرده هر لخ را 7 تا 8 بار اتوکشی کنید تا تک تک تارهای مو با مواد درگیر و کراتینه شوند.
 9. قرنطینه
  اگرچه گفته می شود برخی از محصولات نیازی به قرنطینه ندارند اما بهتر است تا سه روز جهت جذب کامل و تاثیرگذاری مواد از شستن موها خودداری کنید. 

دقت داشته باشید که زمان و مراحل با توجه به نوع کراتین متفاوت است به طور مثال کراتین آمریکایی اتوکشی  بیشتری نیاز دارد یا کراتین برزیلی نیاز به قرنطینه دارد و آموزش کراتین مو کادیوو و آموزش کراتین مو کوتاه زمان هرکدام مراقبت‌های خاص خود را دارند.

 

تغییر رنگ موهای رنگ شده پس از کراتین

 

تغییر رنگ موهای رنگ شده پس از کراتین

یکی از اصلی ترین نگرانی‌ها در مورد کراتین کردن موهای رنگ شده تغییر رنگ آنها است بسیاری از افراد به دلیل نگرانی از تغییر رنگ موی دلخواه خود از کراتین آن امتناع می کنند.

نکته‌ای که وجود دارد موهای رنگ شده پس از کراتین تقریبا دو درجه تغییر رنگ می‌دهند و روشن‌تر می‌شوند اما میزان تغییر به نوع رنگ، جنس مو و نحوه کراتین بستگی دارد و در اکثر افراد این تغییر رنگ بسیار نامحسوس است. اگر موهای شما کمی شککنده است بهتر با آموزش کراتین موی آسیب دیده بتوانید به درستی کراتین را انجام دهید

 

نکات کراتین موهای رنگ شده

در خصوص کراتینه کردن موهای رنگ شده نکات کلیدی و قوانین بسیاری وجود دارد که با توجه به جنس مو، حالت مو، نوع رنگ و... متفاوت هستند و برخی از این نکات شامل موارد زیر می باشند.

 1. کراتینه کردن موهای رنگ شده بهتر است 7 تا 10 روز پس از رنگ مو انجام شود.
   
 2. رنگ یا رنگساژ مجدد موهای رنگ شده‌ای که کراتین شده اند بهتر است حداقل 10روز پس از کراتین باشد.
   
 3. اگر پس از کراتین قصد رنگ کردن مجدد موها را دارید حتما باید از رنگ موهای بدون آمونیاک استفاده کنید.
   
 4. محصولاتی که جهت کراتینه استفاده می شوند حتما باید مخصوص موهای رنگ شده باشند.
   
 5. حتما پس از کراتینه کردن موهای رنگ شده خود از شامپو بدون سولفات و مخصوص موهای رنگ و کراتین شده استفاده کنید.
   
 6. پس از کراتینه موهای رنگ شده از شنا در استخر و دریا بپرهیزید چراکه کلر و شوری آب موجب از بین رفتن اثرات کراتین و درخشش رنگ مو می شود.
   
 7. بهتر است جهت تاثیرات منفی اشعه آفتاب و گرما بر روی موهای رنگ شده و کراتینه قبل از قرار گرفتن موها در معرض گرما یا تابش آفتاب از اسپری های محافظ مو استفاده کنید و…
پرسش ها
پرسشی وجود ندارد!