آموزش کراتین ریشه مو

دسته بندی |وبلاگکراتین مو
calender۱۴۰۱/۱۲/۱۵
آموزش کراتین ریشه مو

88 درصد از موها از کراتین ساخته شده است. کراتین یک ماده ساختمانی طبیعی است که حدود 88 درصد از موهای شما را تشکیل می‌دهد. برای ترمیم آسیب‌های داخلی به مو نفوذ می‌کند. این پروتئین هم از مو محافظت می‌کند و هم از آسیب بیشتر جلوگیری می‌کند. کراتین سرشار از گوگرد و اسیدهای آمینه است که آن را بسیار قوی، انعطاف پذیر و نامحلول می‌کند. این ویژگی‌ها بخش جدایی‌ناپذیر استحکام ساختمان هستند و کراتین نقش مهمی در این امر ایفا می‌کند. مهم‌ترین ماده محافظ برای مو، پوست و ناخن است.

با صاف کردن مو توسط کراتین، می‌توان موهای مجعد، منعطف یا وز را به‌طور طبیعی صاف کرد. کراتین‌های خود طبیعت به اجبار وارد هسته مو می‌شوند و اجازه می‌دهند ساختار آن به دلخواه اصلاح شود.

 کراتین موهای زبر و خشک را صاف می کند، اما می توان از آن برای ایجاد کرکی در موهای صاف نیز استفاده کرد. کراتین کیفیت مو را بهبود می بخشد و از آن در برابر آسیب های خارجی محافظت می کند. صاف کردن کراتینه بسته به طول مو حدود چهار ساعت طول می کشد و نتیجه آن موهایی نرم، براق و صاف است.

 

آموزش ریشه گیری کراتین مو

صاف کردن برای موها مناسب است.

فر موها در عرض 2 تا 3 ماه باز می‌گردد. موها همچنان نرم، براق و سالم به نظر می‌رسند. هر چه به‌طور منظم تر تحت درمان باشید، وضعیت موهای شما بهتر خواهد بود. این درمان همچنین باعث می‌شود تا موهای شما به راحتی قابل استفاده باشد. موهای شما به طور قابل توجهی به زمان کمتری برای خشک شدن با سشوار نیاز دارند و وقتی آنها را با اتو صاف کنید، می توانید به نتایج عالی برسید.

 

آموزش ریشه گیری کراتین مو

در آموزش کراتین مو بعد از صاف کردن موها توسط کراتینه، موها از ریشه به صورت اولیه خود رشد می‌کنند. بعد از گذشت چند ماه، این موها بلندتر می‌شوند و جای موهای صاف را می گیرند. بنابراین، برای حل این مشکل، می‌توان فقط قسمت ریشه موها را با کراتین صاف کرد. اگر در فاصله‌های کوتاهی این کار را انجام دهید، موها همیشه صاف می‌مانند.

 

روش کار چگونه است؟

فرآیند صاف کردن کراتینه تقریباً دائمی است. ابتدا موها با شامپوی پاک کننده عمیق شسته می‌شوند تا تمام ماسک ها، نرم کننده‌ها و محصولات حالت دهنده از تارهای مو پاک شود. سپس یک آماده سازی ویژه انجام می‌شود و چند سانتی‌متر از ریشه‌ها به مواد آغشته می‌شوند‌. سپس با اتو حرفه‌ای در دمای حدود 230 درجه چندین بار خشک و صاف می‌شود. چند بار باید این کار انجام شود تا موها کاملا صاف شوند‌. استفاده صحیح از مواد در این مورد خیلی اهمیت دارد پس با خواندن بخش طرز استفاده از مواد کراتین می‌توانید بهتر از میزان و مقدار استفاده کنید.

 

تفاوت کراتینه برزیلی و آمریکایی چیست؟

کراتینه برزیلی بادوام‌تر است. اما ترکیب حاوی مقدار کمی فرمالدئید است. شامپوهای آمریکایی فاقد این ماده هستند اما قیمت آنها گران‌تر است. در نتیجه کمتر ماندگار هستند.

 

چه کسانی برای صاف کردن کراتینه مناسب نیستند؟

درک این نکته مهم است که ایجاد یک ظاهر بی‌عیب و نقص از یک فر ضخیم امکان پذیر نیست. این به نوع مو و ضخامت آن بستگی دارد. اما در هر صورت، کراتینه موها را سالم تر، درخشان تر و زیباتر خواهد کرد. صاف کردن کراتینه برای زنان باردار، زنان شیرده و کودکان زیر 14 تا 16 سال توصیه نمی‌شود. اگر به دلایلی نیاز باشد، از ترکیبات ملایم خاصی استفاده می شود. 

 

آموزش کراتین ریشه مو

 

فواید کراتین چیست؟

کراتین یک نجات دهنده واقعی برای دخترانی است که از موهای فر و وز خود خسته شده‌اند. موهایی که با بهترین محصولات و شیک‌ترین مدل‌های مو، نامرتب به نظر می‌ رسند. صاف کردن کراتینه بیش از هر چیز مراقبت و محافظت از مو است. حتی بسیاری توانستند با کمک کراتین طول موهای خود را بدون مشکل افزایش دهند و بعد از رنگ کردن ناموفق، باعث رشد موهای سالم خود شوند.

 

مضرات کراتینه

موهای رنگ شده بعد از کراتینه ممکن است کمی روشن شوند، بنابراین توصیه می‌کنیم رنگ را یک درجه تیره‌تر کنید. این روش گران است. اما بدون تجهیزات سالن، خطر سوزاندن مو زیاد است. گاهی اوقات مو بعد از عمل واقعاً خراب می‌شود، خشک یا "چرب" می‌شود. اما در 90٪ موارد، این تقصیر متخصص این کار است. بنابراین شما باید با دقت به دنبال یک متخصص اثبات شده باشید که نتایج کار شما قطعاً خوب  خواهد شد.

 

رنگ کردن مو با صافی کراتینه

بهتر است موهای خود را قبل از کراتینه درمانی رنگ کنید. سپس غلاف محافظ همراه با مو، رنگدانه را متمرکز می‌کند و رنگ ماندگاری بیشتری دارد. اما رنگ آمیزی بعد از عمل کل اثر را از بین می‌برد.  در این مورد دو آموزش مهم کراتین مو دکلره و آموزش کراتین موی رنگ شده می‌تواند به شما کمک کند.

 

صاف کردن مو با کراتینه چقدر دوام دارد؟

بطور متوسط، صاف کردن کراتینه 2 تا 3 ماه و گاهی حتی شش ماه طول می‌کشد، اما پس از آن ساختار "طبیعی" مو به آرامی بازسازی می‌شود. برای تایید نتیجه، کارشناسان توصیه می‌کنند که دوره را برای سال اول به‌طور مداوم هر سه ماه یک بار انجام دهید. در سه روز اول، نمی‌توانید موهای خود را خیس کنید یا بشویید، یا محصولات حالت دهنده استفاده کنید. شما همچنین نمی‌توانید مدل مو درست کنید، موها را ببافید یا با کش ببندید. در طول این چند روز، از رفتن به استخر و سونا پرهیز کنید و بهتر است. در زمان خواب سرتان روی بالشت صاف ابریشمی یا ساتن باشد. بعد از صاف کردن، اولین قدم این است که تمام محصولات سولفات را کنار بگذارید. آنها بیش از حد تهاجمی هستند و نتیجه چندین برابر کمتر می‌شود. همین امر در مورد روغن‌ها، ماسک‌های چرب و سنگین که کراتین را می‌شویند نیز صدق می‌کند. قبل از تعطیلات ساحلی صاف کردن کراتینه را انجام ندهید. آب نمک و آفتاب ثابت نیز به سرعت نتیجه را از بین می برد. در بخش آموزش گام به گام کراتین مو در این مورد توضیحات بیشتری داده‌ایم.

این مقاله را به موضوع آموزش کراتین ریشه مو اختصاص دادیم‌ و سعی کردیم توضیحاتی پیرامون این موضوع در اختیارتان بگذاریم. امیدواریم که تا پایان خوانده باشید و توانسته باشید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

پرسش ها
پرسشی وجود ندارد!