پروتئین تراپی مو چیست؟

دسته بندی |وبلاگکراتین مو
calender۱۴۰۱/۱۲/۱۵
پروتئین تراپی مو چیست؟

قطعا همگی به اهمیت خاص سلامت مو بر زیبایی ظاهری واقف هستید و می دانید که موها به اندازه پوست روی جذاب بودن چهره موثر هستند و این موضوع در خصوص بانوان بسیار مهم تر است زیرا داشتن موهایی زیبا و خوش حالت برای هم خانمی یک ویژگی برتر است.

متاسفانه امروزه کمتر شاهد خانم‌هایی با موهای سالم، طبیعی، خوش حالت و بلند هستیم و این به دلایل مختلفی مانند: تغذیه نامناسب، شرایط محیطی و آب و هوا، استحمام غیر اصولی و استفاده از شوینده های نا مرغوب، انجام رنگ موی مکرر و مواد شیمیایی مضر و... اتفاق می‌افتد.

البته در مواردی هم نمی توان منکر مسائل ژنتیکی شد و برخی از موها به طول ارثی دچار کم پشتی، سفیدی و برخی از مشخصات نا خوشایند هستند اما آموزش کراتین پروتئین تراپی مو یکی از بهترین راه کارها برای حل بسیاری از مشکلات زیبایی و سلامت مو است.

می‌دانید که پروتئین بخش اعظم رشد و تقویت اعضا و جوارح بدن است و مسلما یک رژیم غذایی مناسب یا استفاده از مکمل‌های حاوی پروتئین می تواند این ماده مهم را برای موها، پوست و... تامین کند و کراتین پروتئین تراپی یکی از روش‌های تامین این ماده مفید برای موها است.

 

پروتئین تراپی مو چیست؟

 

فواید کراتین پروتئین تراپی مو

جالب است بدانید که ۹۵ درصد موها متشکل از پروتئینی به نام کراتین است و این ماده مغذی ساختار داخلی و ظاهری ساقه مو را می سازند و که موها در معرض عوامل طبیعی و غیر طبیعی قرار می‌گیرند به مرور با کاهش این املاح مغذی قرار گرفته و ظاهر زیبا، شاداب و حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند.

از آنجایی که پروتئین بیشترین میزان مو‌ را شامل می شود لذا می توان با تزریق این مواد از راه تغذیه یا مکمل سازی مو‌ با پروتئین تراپی موها را تقویت و احیا کرد زیرا پروتئین هیدرولیز می‌شود و با نفوذ به موها سبب افزایش ضخامت و قوی شدن کوتیکول تارها می‌گردد.

 1. با استفاده از مواد پروتئینی مرغوب می‌تواند سلول های مرده پوست را پاکسازی کرده و با ترمیم بافت مو سبب آبرسانی موها می‌شود.
 2. با پروتئین تراپی می شود موها را لطیف، ارتجاعی، حجیم، براق و سالم کرد.
 3. با وجود رنگ مو نیز پروتئین تراپی به عمق ساقه و فولیکول مو نفوذ کرده و فلس های مو را تقویت و ترمیم می کند.
 4. کراتین پروتئین تراپی ریشه مو را مستحکم کرده و با تقویت پیازچه، از ریزش و کم حجم شدن موها پیشگیری می‌کند.
 5. مکمل سازی مو‌ با پروتئین از آن ها در برابر اشعه های مضر و رنگ های شیمایی مراقبت کرده با احیای فلس ها و خلل های مو سبب ترمیم شدن و ظاهر سالم و زیبای آن ها می‌شود.

 

فواید کراتین پروتئین تراپی مو

 

 

آموزش کراتین پروتئین تراپی

لازم است بدانید که پروتئین تراپی از جمله کارهایی است که ضمن تقویت و احیای موها بسته به شرایط مو و مواد کراتین بین ۵۰ الی ۱۰۰ درصد به صاف شدن موها نیز کمک می کند و اگر از مواد با کیفیت و روش اصولی پروتئین تراپی استفاده کنید قطعا علاوه بر سلامت موها زیبایی را به خود هدیه می‌کنید.

 

پروتئین تراپی با پروتئین قهوه ای و بنفش:

برای تغذیه داخلی موهای سالم می‌توان پروتئین قهوه‌ای فلور اکتیو را به طور انحصاری مورد استفاده قرار دهید و صافی قابل ملاحظه ای نیز دریافت کنید اما باید بدانید که این پروتئین برای موهای آسیب دیده مناسب نیست.

 

پروتئین تراپی با پروتئین قهوه ای و بنفش

 

نمونه پروتئین بنفش نیز موجود است که این نمونه حاوی پروتئین و پلکس بوده و این ترکیب خاصیت ضد زردی دارد که سبب شده از آن برای موهای دکلره شده و آسیب دیده استفاده شود در ادامه قصد آموزش کراتین پروتئین ترابی این دو نمونه را داریم.

 • ابتدا لازم است موها را کاملا تمیز کنید و اگر شامپو معمولی است سه مرتبه و اگر شامپو کراتین است یک مرتبه بشویید.
 • اگر از پروتئین بنفش استفاده می‌شود لازم است که بین ۹۰ الی ۱۰۰ درصد موها را خشک کنید و اگر نمونه قهوه ای است ۸۰ درصد لازم است.
 • ظرف پروتئین را چندین مرتبه تکان دهید و از پشت سر لایه به لایه موها را به مواد آغشته کنید و این کار را با عمل شانه کشی به درستی انجام دهید.
 • فلس‌ موها رو به پایین باز است پس باید با کمک انگشتان دست مواد را از پایین به سمت بالا ماساژ دهید و سپس مانند عمل اتو‌ کشی از بالا تا پایین است بکشید.
 • دقت کنید که نباید چربی پروتئین به کف سر بخورد سپس با اتمام مواد گذاری روی موها را کاور کرده و می توانید از یک گرما دهی جزئی نیز کمک بگیرید.
 • برای موهای نازک ۴۰ دقیقه و برای موهای ضخیم ۶۰ دقیقه زمان دهید و سپس به مدت پنج ثانیه موها را آبکشی کنید به طوری که بخش اعظم پروتئین روی مو باقی بماند.
 • در پایان صدرصد موها را خشک کرده و سپس عمل اتو کشی را انجام می‌دهیم.
 • پس از اتو‌ کشی ده دقیقه استراحت می‌دهیم و بعد موها را با آب خالی شسته و در صورت دلخواه ماسک مناسب را نیز استفاده می کنیم.
 • مجددا موها را پنج‌ الی ده دقیقه استراحت می‌دهیم و سپس آب‌‌ کشی کرده و با سشوار خنک خشک می‌‌کنیم‌.

 

پروتئین تراپی با پروتئین A,P

 

پروتئین تراپی با پروتئین A,P:

یکی دیگر از روش پروتئین تراپی‌های رایج پروتئین A و P است که در این روش نیز دو مرتبه موها را شسته و ۸۰ درصد آن را خشک می‌کنیم و از پشت سر مواد گذاری را شروع می‌کنیم.

در این روش دو سانت انتهایی ریشه را مواد گذاری نمی‌کنیم و باقی ساقه مو را کاملا به مواد آغشته کرده و ماساژ می دهیم تا کاملا موها را به اتمام برسانیم.

مدت استراحت در این روش متغیر است و برای موهای سالم بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت، موهای متوسط ۴۵ دقیقه کافی است؛ اما موهای آسیب دیده و ناسالم ۳۵ دقیقه مدت زمان استراحت می‌خواهند.

در این بازه زمانی باید موها را کاور کنید و سپس با باد خنک خشک کرده و در ادامه با سشوار گرم عمل براشینگ را انجام دهید و در پایان لایه های نازک مو‌ را اتو کشی کنید.

پرسش ها
پرسشی وجود ندارد!